Tolerance v oblékání u nás není.

To je hrozný! To si nemůžeš vzít na sebe! Seš teplej ? Podobný názory a narážky jistě slyšel každý, kdo se obléká jinak než většina lidí kolem něj. Přijde mi, že všichni se snaží za každou cenu zapadnout do davu a hlavně nevyčnívat, ať jde o cokoliv, názory, oblečení, atd.
V oblékání to u nás není zrovná slavné. Když se projdete v Praze, tak nepotkáte moc lidí, kteří by Vás tím, co mají na sobě extra oslovili a pokud ano, tak se z 90% jedná o cizince.
Já se snažím nosit oblečení, které má málo lidí a není tak profláklé jako to, co nosí ostatní a jsem názoru, ať si každý nosí, co se mu líbí, ale to v Česku pro většinu lidí vůbec nepřipadá v úvahu.
Jakmile někdo má něco neobyklého, tak se na něj hned kouká skrz prsty, zatímco v jiných zemích je toto oblečení zcela normální.
Dám Vám přesnou ukázku, cca před rokem a půl jsem začal nosit tepláky do školy, do centra..prostě mezi lidi. Každý to řešil a měl s tím problém, jak si můžeš vzít tepláky do školy ? A když se na to podívám dnes? Dnes denně potkám několik lidí v teplácích, z čehož plyne, že pokud přijdete s něčím, co tu nikdo nemá, tak se dočkáte kritiky, protože Česko na to není připravený.
Je každého výběr, zda se bude starat, o to, co má na sobě, ale pokud se o to nestará a nic o tom neví, tak ať do toho druhejm nekecá.

Comments are closed.