Na čem poslední dny ujíždím? Tumblr!

Tumblr mám už asi dva roky, ale nikdy nebylo dost času na to, abych si ho pořádně prošel. Tím, že jsou teď prázdniny, tak mám času o trochu víc, a tak jsem toho využil a nemůžu se od něj odtrhnout. Hned po založení účtu mi Tumblr přirostl k srdci více, než ostatní sociální sítě a to z mnoha důvodů.

1) Tumblr je váš blog, který si můžete vytvořit po designové stránce zcela podle sebe, což se liší například od Facebooku, kde si vytvoříte stránku, ale šablona je pro všechny naprosto stejná. Zde je to opravdu rozmanité a je to na vaší kreativitě.

2) Svoboda v obsahu – Jakmile přidáte na Facebook něco, co se ostatním uživatelům nelíbí, tak to nahlásí a správci sociální sítě příspěvek odstraní a vám ještě zablokují přidávaní příspěvků – na jak dlouho? To záleží, zda to bylo poprvé nebo popáté. Blok je nejdříve na den a poté se to stupňuje (3dny, týden,dva týdny,měsíc).

Tento problém se převážně týká stránek a nejvíce kritickým obsahem jsou polonahé ženy. Ale ani osobním účtům se toto nemusí vyhnout a z vlastní zkušenosti vím, že blok můžete dostat i za něco, co vůbec neodporuje zásadám sociální sítě.

V tom je hlavní výhoda Tumblr, můžete si tam přidávat cokoliv a nedostanete žádný blok a ani vám to nikdo nesmaže.

3) Na hlavní stránce vidíte jen to, co chcete.

Určitě jste na hlavní stránce Facebooku už někdy viděli reklamy nebo ‚sponzorované příspěvky‘. Na Tumblr vidíte jen to, co si sami zvolíte a neotravují vás zde žádné reklamy.

Tyhle 3 důvody vnímám jako ty nejzásadnější, možná někdo najde další nebo naopak nějaký negativní. Mně jako negativní přijde to, že Tumblr u nás nemá jméno a má ho pouze malé procento lidí v poměru s giganty jako je Facebook nebo Instagram.

Můj Tumblr je zde  http://lastprinc.tumblr.com/

 

Comments are closed.