New York mýma očima.

Už jednou jsem tu měl článek od někoho jiného, než jsem já a teď pro vás mám další. Je od mé kamarádky Viktorie, která ráda cestuje, a tak si myslím, že rozhodně není na škodu, když tu bude článek, který se diametrálně liší od všech ostatních.

Ráda bych se s vámi podělila o svůj názor na New York, někteří z vás, ti kteří New York již navštívili, měli možnost si  na něho vytvořit vlastní názor.
Mé očekávání bylo asi poněkud jiné. New York patřil mezi mé vysněné město, mezi městy, o kterých jsem snila asi jen v optimistických představách, ale abych byla upřímná byla jsem docela zklamaná. New York lidi často láká svojí výstředností a nezastavitelným časem.
New York nikdy nespí a to je taky pravda. Ale je to vždy příjemné? Já se řadím mezi typy lidi, kteří mají hluk rádi a jsem ráda ve středu dění, ale i tohle bylo trochu moc. Chvílema jsem měla pocit, že se nacházím mezi regálama v supermarketu. Obrovské mrakodrapy, lešení a všude barevně blikající cedule s lákavými nabídkami. Vážně je to, to co jsem čekala?
Ale nebudu jen pesimistická. New York má i své světlé stránky, stejně tak jako každé jiné město, a i když zrovna nepatří k městům s překrásnou architekturou, přece jenom něco se tu najde.
Velkým dojmem na mě zapůsobila čtvrť  “Soho”.  Tato čtvrť se sice řadí  mezi čtvrtě určené především pro nakupování v drahých obchodech, ale tuto myšlenku bych zcela zapřela. Ve čtvrti najdete spoustu krásných butiků a především skvělé obchody a galerie prezentující spíše mladé umělce.
3481 3480
Mezi mé kladné vzpomínky samozřejmě patří Central Park, který je opravdu neuvěřitelný. Chvíli máte pocit, že jste úplně na jiném místě. Ale zvuk sirény vás opět upozorní na to, že se nacházíte v New Yorku.
Mezi další příjemné věci, které New York nabízí bych zařadila jídlo a skvělé kavárny. Máte chuť na Tacos? Během pěti minut se ocitnete v Mexiku. Tedy ne přímo v Mexiku, ale v restauraci, která se nachází pár bloků od vás, stejně tak jako Indická restaurace, nebo Japonská a mnohé další. Zkrátka vše je tu k mání stejně tak dobré, jako v původní zemi.
Na závěr bych chtěla určitě zdůraznit, že závidím lidem žijící v New Yorku a celkově Američanům jejich odvahu. Nebojí se kombinovat více stylů dohromady. Například na ulici můžete potkat advokátku táhnoucí kočárek s dítětem v teniskách na běhání. A to je podle mě skvělé. Lidé jsou více uvolnění a nemají potřebu soudit druhé. Do New Yorku bych se určitě jednou chtěla vrátit, ale radši dávám přednost městům, jako je například Paříž, Řím, Cambridge, městům s velkým M.

34823479 3478 3477 3476 3475 3474 3473 3472 3471 34703468 3467 346634643462 3461

Fotografie jsou pořízeny ze Soha, z Brooklynu, z Empire State Building, z Čínské čtvrťi a z Times Square.

Comments are closed.