Yeezy Boost 750 – shrnutí

Pokud Vám titulek nic neříká, tak Yeezy Boost 750 je model bot, který vydává Adidas ve spolupráci s Kanye Westem. Je to jejich první spolupráce, protože Kanye doposud spolupracoval s Nikem. Jeho předešlé modely ve spolupráci s Nikem vždy strhly obrovskou vlnu, během chvíle byly vyprodané a dražily se za extrémní částky, až 4000 euro, za takovou cenu si je koupil i Rytmus, který má mimochodem všechna barevná provedení.

4091

A teď už k hlavnímu tématu.

Vše začalo, když 7. února Kanyeho kamarád Ibn Jasper přidal pár fotek na Instagram.
4069 4070 4072Pravděpodobně nejočekávanější tenisky roku, jak se předpokládalo vyvolaly ohromné množství reakcí a otázek. Kdy se začnou prodávat ? Kde se budou prodávat ? Kolik budou stát ? Bude více barev?

Krátce po úniku prvních fotek přišla i informace o prvním releasu a ceně. Yeezy šly poprvé do prodeje 14.2 v USANew Yorku za 350$. Také bylo oznámeno limitované množství, jako tomu bylo i u minulých modelů.
Aby se předešlo stanování před obchody už týden dopředu, byla zde možnost pro obyvatele New Yorku stáhnout si aplikaci – Adidas Confirmed, která je okamžitě o dostupnosti nových Yeezy informovala a svůj pár si mohli zarezervovat.

První release byl územně omezen a nebylo jasné, zda bude další, i když se tak nějak předpokládalo, že by měl být.
Jak jsem již zmiňoval oba předešlé modely od Kanyeho se po releasech dražily za vysoké ceny, ale tady mě pobavilo, že někteří se je snažili prodat už před releasem
4055
Zanedlouho po prvním releasu byla oznámena data dalších releasu, která fanouškům, kteří se do New Yorku nemohli dostat vykouzlila úsměv na tváři.

Prvním datem byl 21.únor, kdy šly Yeezy do prodeje online v celých Spojených státech.
Následoval 26.únor, kdy se poprvé Yeezy dostaly i do Evropy, ale pouze k určtým prodejcům. Někteří prodejci to udělali tak, že aby sis Yeezy vůbec mohl koupit musel jsi projít losováním, do kterého ses dostal po splnění jednoduchých podmínek. Po několika dnech byli vybráni výherci, kteří si Yeezy mohli zakoupit.
Ovšem, jak se v New Yorku předešlo stanování před obchody díky chytré aplikaci, v Anglii byli první fanoušci  před obchodem už pět dní před vypuknutím prodeje.
4073
Pokud jste si doposud nestihli koupit svůj pár, tak jste měli před pár dny nejspíš poslední šanci.
28.3. proběhl release v Evropě, kdy se Yeezy objevily na Footlocker.com, ale také na fyzické prodejně, kde si je lidé mohli den před releasem zarezervovat. Dalším místem, kde se objevily byly opět oficiální stránky Adidasu, kde sis je mohl koupit i ty, protože to zahrnovalo i Adidas.cz.

Jak už tomu bývá, vždy se najde nějaká chyba a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Pokud šlo o online release, tak stránky neunesly masivní nárůst navštěvnosti, takže na nějakou dobu byly mimo provoz. Releasy ve fyzických prodejnách přinesly zase jiný problém a to menší potyčky.

https://instagram.com/p/0pyAoAnD5l/

Najde se mnoho lidí, kterým Yeezy přijdou odporné, ale na druhou stranu se najdou i tací, kteří by pro ně ‚zabíjeli‘.
Mně osobně bavěj a hodně. Musím přiznat, že mě mrzí, že jsem nestihl svůj pár.


4080 4079 4078 4077 4076Další zásadní informací, která je ještě dost čerstvá řekl bych, je potvrzení černého provedení tohoto modelu.

4074Jaká barva se ti líbí víc ?

V průběhu všech dohadů kolem releasů proběhlo představení první kolekce Kanyeho pro Adidas. Záznam si můžete prohlédnout zde.
Nejvíce překvapujícé na této kolekci jsou asi ceny, kdy jedním z nejlevnějších produktů v nabídce jsou mikiny, které stojí 10 600,-Kč.
Nejdražším kouskem jsou kabáty a bundy, kde se ceny mohou vyšplhat na cenu až 96 000,-Kč.
4083408640844082
Mimo jiné se na představení nové kolekce objevily i Yeezy low.
4088 4087
Článek píšu jako úplné shrnutí všeho, co se stalo kolem těchto tenisek. Uvažoval jsem, že něco napíšu, jakmile vyšla na povrch první zmínka, jenže toho byl plný internet a stále přicházely nové a nové informace, takže jsem to udělal touto formou.

Jaký máte na Yeezy názor ? Líbí se Vám? Nosili byste je? Ode mě mají 100% ANO!

Comments are closed.