3 věci, které postupně ztrácejí svou exkluzivitu

adidas NMD

Začínám podle mě tím nejaktuálnějším a to jsou adidas NMD. Šílenství kolem tohoto modelu začalo už na konci minulého roku, kdy se do prodeje dostal primeknitový pár, který je na fotce níže.
nmd
Prvních pár releasů napovídalo tomu, že by to mohla být „menší“ obdoba Yeezys, myšleno tak, že se k nim nedostane úplně každý, ale možná až po nečekaném hypu došlo k tomu, že adidas začal pravidelně vydávat různé verze tohoto modelu ve všech možných barevných provedeních, takže počet dostupných párů na trhu se markantně zvedl, a tak není tak těžké se k nim dostat, jak se zprvu mohlo zdát. Kromě internetu se také dají sehnat v kamenných obchodech, u nás například ve Footlockeru, kde jsou často i 2 měsíce po releasu.

Jediné, co si zatím drží svou exkluzivitu jsou primeknitové modely, které vycházejí v limitovaném počtu (narozdíl od mesh modelů, které jsem doposud měl na mysli), kempuje se na ně a lidé jsou za ně ochotní platit přeprodejní ceny. Ale i to už pomalu upadá.

Důvod, proč z nich nejsou nové Československé Rosheruny je cena, která není nastavena úplně nízko.

Bape shark mikiny 

Dva roky zpět většina lidí, co tyhle mikiny teď nosí netušila, že nějaká značka Bape vůbec existuje. Postupně se tyto mikiny začaly objevovat v rapovejch klipech a bum, je rok 2016 a žraločí kluky potkáš téměř stejně často jako vlastence s Americkou vlajkou na růžovejch airmaxech.
Vzhledem k ceně těchto mikin (7000-10000,-kč) je dost zvláštní, že je u nás má tolik lidí. Jsou dvě možnosti, buď kluci nakupovali na pověstném aliexpressu a nebo prodali 90% svýho šatníku a teď nenosej nic jinýho, než tuhle mikinu. Jo a nebo maj peníze a normálně si jí koupili, zapomněl jsem.

b
Abych to shrnul, už to u nás není taková „raritka“ jako před pár lety, kdy to tu mělo minimum lidí.

Pray for Paris

Poslední věcí není jeden konkrétní produkt, ale celá značka. V tomhle případě bych řekl, že značka PFP svou exkluzivitu neztrácí, ale už jí dávno ztratila. Hype kolem PPF ve světě pravděpodobně způsobila upravená fotka Kanyeho Westa v jejich triku, u nás to má na svědomí videoklip rap a móda.

pfp

Před pár lety byly všechny produkty na eshopu hned vyprodané, dneska jdou do slev až 90% a stále je několik velikostí k dispozici. Sám ani nevím, jestli PFP ještě nějak funguje..při pohledu na eshop vypadá, že ano, ale všechny sociální sítě, skrze které komunikovali se zákazníky jsou mimo provoz.

Jestli jsi to dočetl/a až sem, tak díky za tvůj čas a brzy se vidíme u dalšího článku, čágos.

Comments are closed.