Tři aplikace, které používám při úpravě fotek na Instagram

Často se mě někdo ptá, jaký foťák při focení používáme, jaký filtr nebo aplikace využívám pro úpravu fotek. V tomto článku se tedy zaměřím na aplikace, snad se dozvíte vše, co jste chtěli a pokud ne, tak mi napište, rád vám odpovím.

1. Picmonkey

Začnu asi tou nejznámější a to je Picmonkey. Fotky nijak zvlášť neupravuji, ale když už potřebuji po něčem sáhnout, tak to je Picmonkey. Je to takový amatérský photo editor, který je volně dostupný na internetu a nabízí klasické funkce, jako je změna rozměrů, oříznutí nebo otočení. Kromě téhle klasiky, kterou disponuje kdejaká aplikace můžete fotky skládat do koláží, přidávat je do různých témat, vkládat do fotek tvary, či text. Nejžádanější je asi sekce „Touch up“, nebo-li sekce pro retuš. Je tam dost funkcí, ale většina je zpoplatněných, ale ta nejzákladnější a nejpoužívanější na vyčištění pleti, tam je a používat jí zvládne úplně každý. Základní věci v této aplikaci upravit zvládnete a ani nepůjde poznat, že to není skrz nějaký profi program, protože výsledek vypadá dobře. Picmonkey můžete využívat, jak na počítači, tak i v telefonu. Já to využívám pouze přes počítač, protože ta manipulace je fakt jednoduchá a rychlá, na telefonu jsem to ani nezkoušel a ani to nemám v plánu, protože na to mám jinou aplikaci, která přichází na řadu teď.

2. Snapseed

Druhou aplikací je Snapseed od Googlu. Aplikace je v Češtině a na to, že je zdarma, tak nabízí hodně funkcí a pokud si rádi hrajete s fotkami a nedáte dopustit na žádný detail, tak je to aplikace právě pro vás. V některých věcech Picmonkey selže a poté přichází na řadu Snapseed. Já využívám hlavně funkci čištění, což je něco jako retuš, ale využívám to hlavně těsně před tím, než přidám fotku na Instagram, když si všimnu nějaké vady. Na fotkách dole vidíte, jaké kouzlo to udělá. Tohle vám například retuš v Picmonkey neudělá. Pokud jste si ničeho nevšimli, tak se podívejte na podlahu.

3.  R4VE

Tuto poslední aplikaci jsem spíš používal, než používám, protože příliš nekoresponduje s mým Instagramem a hned vzápětí poznáte, jak to myslím a proč o ní vůbec teda píšu. Jde o „aestethic“ aplikaci, nebo-li aplikaci, kam můžete vkládat motivy či znaky, které jsou in a dlouhodobě frčí – VHS motiv, loga různých značek, atd. Přijde mi, že dost lidí právě něco takového hledá a to je taky důvod, proč jsem to do svého výběru zařadil. Pokud je to tedy to, co hledáte, tak se tam určitě vyřádíte.

Když to shrnu, tak mi z toho nejlépe vychází Picmonkey, protože má nejsnazší a nejrychlejší ovládání a širokou škálu funkcí. Samozřejmě má i nedostatky a některé věci v něm nejdou a na to se dá využít Snapseed. Doufám, že aspoň jedna z těchto tří aplikací je pro vás nová a něčím jsem vás obohatil.

Comments are closed.