TOP 5 bot za rok 2017

Rok 2017 byl minimálně v oblasti tenisek silný rok. Releasů a zajímavých spoluprací bylo mraky, tak se pojďmě podívat na mojí top pětku.

1. Balenciaga Speed Trainer
Pro mě bez debat jednoznačné první místo a zároveň bota roku 2017. V tomto, už vlastně minulém roce byl trend flexit s ponožkama, tak proč rovnou neudělat botu ve stylu ponožky? Jednoduchá, minimalistická bota, která v černo-bílé barvě je zatím takovým mým menším nesplněným snem. Tato siuleta kolem způsobila dost velký rozruch a ač to rozhodně není jedna z nejlimitovanějších bot, tak sehnat ji není nejsnazší. Aktuálně se už vyrábí v mnoha různých barevných variantách a v nižších a vyšších verzích.
Původní cena je 695$, což i s poštovným vyjde plus mínus na nějakých 15000,-Kč. I přes vysoký retail jde o botu, která se krátce po svém releasu přeprodávala.

2. FOG x Vans
Spojení mezi Jerry Lorenzem (člověk, který stojí za značkou Fear of God) a značkou Vans bylo několik (už ale asi žádné nebude, protože od roku 2018 Jerry „přechází“ k Nike) a vždycky to dopadlo skvěle. Tento rok jsme se dočkali dvou modelů Era a jednoho modelu „Mountain Edition“. Obchody, které mohly tuto kolaboraci prodávat vybíral osobně Jerry, takže to, že se všechny tři daly sehnat ve Footshopu je poměrně úspěch.
Baví mě všechny tři modely, ale druhé místo za rok 2017 pro mě získává černo-bílé provedení Era. Původní cena byla 1990,-Kč a aktuální přeprodejní cena se pohybuje kolem 10 000,-Kč.

3. Nike x Off White Presto
Na deseti modelech proběhla spolupráce Nike a Virigila Abloha (člověk, který stojí za značkou Off White), kterou by dost lidí na mém místě zařadilo na první místo žebříčku. Release nejdříve proběhl ve formě rafflu a jeho výherci si museli boty osobně vyzvednout. 20.listopadu byl „restock“, jestli to tak mohu nazvat a boty se objevily online na nike.com. Z té desítky jsou mezi lidmi jednoznačně nejoblíbenější „jedničky“, ale mně se přece jenom o trochu více líbí Presta, která řadím na třetí místo.
Původní cena je 160$, cca 3500,-Kč.

4. Yeezy WaveRunner 700
Tuhle siluetu buď budete milovat nebo nesnášet, tady není nic mezi tím. Jde o takovou „taťkovskou“ botu, která je tak strašně ugly, až je vlastně hezká. „Dad shoes“ v roce 2017 nabraly hodně na popularitě a myslím si, že v tom aktuálním se jejich popularita bude jen zvyšovat. Yeezy už zná (už i má) v dnešní době kde kdo, ale tenhle model se tomu šílenému „hajpu“ vyhnul a to hlavně proto, že datum releasu nebylo předem nějak extra avizováno a boty se daly koupit pouze skrze Kanyeho oficiální stránky. Trouchu doufám, že ještě budou mít „oficiálnější“ release, protože mě šíleně bavěj, ale přeprodejní ceny už za boty platit nechci.
Původní cena je 300$, přibližně 6500,-Kč.

5. Yeezy Boost 350 V2  „Zebra“
Kanye pronesl, že každý, kdo chce Yeezy je bude mít, což se v roce 2017 začalo potvrzovat. Barevných variant modelu V2 vyšlo mnoho a množství, ve kterém vycházely bylo větší, než kdy jindy. Dost lidí díky tomu začalo a začíná na Yeezy nadávat i přesto, že je před měsícem ještě nosili a zahlcovali s nimi Instagram. Mě ta bota baví i přesto, že se její vzácnost snižuje a proto jsem ji, speciálně verzi „Zebra“, zařadil do svého žebříčku.
Původní cena je 5990,-Kč.

Tohle je mých TOP 5 bot za rok 2017. Dejte mi vědět, zda s žebříčkem souhlasíte a pokud ne, tak co byste změnili.

Díky a šťastnej novej rok!

Jaké boty z TOP5 se vám líbí nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Comments are closed.