Instagram, novinka v Instastories: Otázky

Půl jedenácté, koukám na internet a měl bych být první nebo minimálně mezi prvními (aspoň v Česku teda), kdo o této novince píše, což je taky jednou z motivací článek napsat a nejít spát.
Jestli mě sledujete na Instagramu, tak určitě víte, že se mu věnuju poměrně usilovně, což sebou přináší i relativně dost času, který na něm musím strávit. Díky tomu mě zajímají a sleduji všechny novinky, změny, které se na Instagramu odehrají. Jednou z nich je nový doplněk, který se objevil v Instastories – Otázky. Já jsem tuto funkci poprvé zaregistroval dnes, je možné, že se někomu objevila už dříve a taky je dost uživatelů, kteří ji teprve obdrží.

O co jde?
Na prvním obrázku přesně vidíte, kde tuto funkci, doplněk může najít.
Na druhém obrázku je vidět, jak to vypadá, když se rozhodnete funkci využít. Pokud funkci využijete a Vaši followers Vám začnou posílat otázky, kam Vám ty otázky přijdou? Do Directu? Taky jsem si to myslel, ale ne. Jednak Vám otázky přijdou jako notifikace/oznámení, stejně jako když Vám někdo lajkne nebo okomentuje fotku, ale to je všechno. Na otázku se skrze notifikace nedá dostat, když na ni kliknete. Pouze se dozvíte, že jste ji dostali. Samotná otázka se ale nachází  přímo uvnitř dané Instastory. Jak se k ní tedy dostat? Stačí „storíčko“ otevřít, jako když se chcete podívat, kdo už ho viděl a tam najdete otázky od Vašich followers.
Nevýhoda? Abyste na otázky mohli odpovědět, musíte je rovnou sdílet na svém příběhu. Pokud na otázku odpovíte a budete jí sdílet přes své Instastory, bude to vypadat, jako na třetí fotce. Nebude tedy vidět, který člověk danou otázku položil. Vy, ale uvidíte, víte, kdo Vám otázku položil, NENÍ to tedy anonymní.

Mé hodnocení? Za mě to je funkce navíc, která ale teď nějakou dobu pofrčí, protože to je něco nového a lidi rádi zkouší nové věci, obzvlášt na sociálních sítích, kde chtějí všechno rychle, lehce a zajímá je vždy to nejnovější.
Kdybych se na to měl podívat z „techničtějšího“ hlediska, tak to opravdu nic zásadního a vlastně ani nového nepřináší. Kdyby to bylo anonymní, tak možná, ale takto to pro mě pouze kopíruje funkci zpráv, jen tomu dal Instagram jiný design, aby se neřeklo.

Co si o této funkci myslíte Vy? Zajímá Vás něco, co jsem v článku nezmínil, napište mi to. Chcete více článků o Instagramu? Pokud ano, tak mi to napište taky. Díky a brzy se vidíme zase u dalšího článku.

Comments are closed.