Kam na dovolenou v Česku: Nesuchyně

Léto je v plném proudu, ač ho obecně moc nemusím, tak je zatím docela fajn a doufám, že se to minimálně takhle udrží. Díky tomu, že se snažím být poměrně aktivní člověk a k tomu mám přítelkyni, která mě občas vytáhne někam, kam bych se nikdy nedokopal, kdybych byl single, tak jsem navštívil docela dost míst, hlavně teda tady v Česku, o čemž bych se chtěl s Vámi podělit, protože sám vím, že když hledáme, kam se pojede příště, tak bych takovéhle osobnější, podrobnější tipy ocenil.
Pokud mě sledujete na Instagramu, tak víte, že přibližně před týdnem jsem se vrátil z jedné ze svých prvních dovolených těchto prázdnin. A pokud nesledujete, tak začněte, ať tuhle větu furt nemusím psát.
Takže, kde jsem byl? S přítelkyní jsme byli v Nesuchyni, v hotelu Lions, kde jsme byli už před rokem, takže jsme věděli, co čekat a po minulé dobré zkušenosti jsme se rádi vraceli.
Nesuchyni si můžete představit jako klasickou menší, klidnou vesnici, zatímco hotel Lions je obrovský resort s rozsáhlým areálem, což jde krásně do kontrastu a za mě to funguje. Vesnici jsme s přítelkyní prošli už minulý rok a příliš toho nenabízí, což ve výsledku nevadí, protože v hotelu máte dost možností, jak strávit volný čas, díky čemuž si zde přijdou na své všichni, od mladých až po důchodce.
Nesuchyně leží přibližně hodinu od Prahy, takže s dopravou si fakt nemusíte lámat hlavu.
Ubytování
Na pohled z vnějšku to vypadá, že všichni mají stejné ubytování, ale pokoje jsou samozřejmě odstupňovány. My jsme měli Superior Lux Komfort, což je pokoj, kde máte jednu obrovskou manželskou postel a dvě oddělené jednotlivé postele, což na to, že tam jste jen ve dvou je docela luxus a ani bysme to nepotřebovali, ale neber to viď. Taky na tu obrovskou manželskou postel myslím doteď. Fotku pokoje máte níže, ale samozřejmě před fotkou už někdo musel skočit do postele a „vybalit si“ :D, takže to taky podle toho vypadá žejo.
Jídlo
Největším benefitem na dovolené je to, že nemusíte vařit, nemusíte se starat o to, zda máte všechno nakoupené, prostě tyhle všechny starosti můžete vypustit.
Jídlo je zde bylo podáváno ve formě švédských stolů, takže by si měl přijít každý na své, navíc můžete namixovat různé potraviny (teda jen zelí, ale byl to pak oříšek ho sníst), jako já na fotce níže. 😀
Nevýhoda švedských stolů je, že jídlo nemáte hezky naservírované a připravené, pokud jste teda nešikovní jako já, že to sami tak hezky nezvládnete. Pro vás to je možná dobře, protože jinak byste tu měli záplavu fotek jídla. 😀
Jako vždy jsem se těšil nejvíce na snídaně, protože ty jsou na dovolených moje srdcovka, snad nejsem sám.
Večeře zde ale byly důstojným sokem a to hlavně díky neomezené konzumaci zmrzliny, což je v létě extra trhááák!
Aktivity / Volný čas
Zahrál jsem si poprvé v životě adventure minigolf, což je vlastně mini golf, jen jakoby víc v přírodě, tak to vidím já, odborníci, klidně m můžete opravit. Bylo šílené horko, takže každej úder mi přišel jak 150ti metrovej sprint, ale nakonec jsme odehráli všechny jamky a já se stal vítězem, juhů. Hned ten den jsme si dali večer odvetu v bowlingu. Pro mě i pro mojí holku je bowling Španělská vesnici a taky to tak zezačátku vypadalo. Pořád nám to ujíždělo do tý boční dráhy, ejkejej jsme nic neshodili. Díky tomu, že jsme si pronajali dráhu asi na 2,5 hodiny, tak jsme to po nějaké době dostali do rukou a začali padat i striky, takže jsme si nakonec dobře zahráli. Den jsme zakončili na sezení před hlavní budovou s místní drinkovou specialitou – Lions’s Sunset.
Další den jsme měli naplánovaný squash, ale někdo si zapomněl boty, takže jsme si ho nemohli zahrát. Takhle to zní, jak kdybych si je zapomněl já, ale ne. I když to je pro mě možná dobře, protože přítelkyně to hrála dřív závodně a když jsme tam hráli před rokem, tak jsem nevyhrál ani set. 🙁 No, squash nevyšel, tak jsme šli příbližně na hodinu a půl fotit. Některé fotky máte tady v článku, jiné jsou na mém Instagramu. Po focení, které bylo dost vyčerpávající jsme šli do wellness – bazén, vířivka a pára. Nejvíc mě zachránil bazén, kterej mě krásně osvěžil a v páře jsem si zase pročistil hlavu.
Mimo výše zmíněné si můžete zahrát tenis, volejbal, šipky a další, takže se tady nudit nebudete.
Na to, že jsme tady byli relativně chvíli, tak jsme toho stihli dost a opět si to užili, takže pokud se nic závratného nestane, tak doufám, že se sem zas za rok vrátíme. Vy mi klidně napište, pokud by vás něco zajímalo, ať už ohledně této dovolené nebo čehokoliv jiného.
Kam se na dovolenou chystáte vy?

Comments are closed.